//
Kto sme

Koniareň Častá je stajňa, ktorú sme založili v roku 2004 pre vlastné kone s cieľom zabezpečiť im zdravý, plnohodnotný a spokojný život. Rozhodli sme sa ukončiť putovanie vlastných koní po cudzích komerčných stajniach bez možnosti poskytnúť im všetko, čo považujeme za správne a nevyhnutné. Od toho sa odvíja celá filozofia Koniarne: prvoradý je „wellfare“ našich koní. V praxi to znamená kvalitné kŕmenie, život v stáde s čo najdlhším pobytom na čerstvom vzduchu, čisté a bezpečné prostredie. Odmenou za všetku prácu a úsilie, ktoré do vytvárania takýchto životných podmienok pre kone vkladáme, sú zdravé, psychicky vyrovnané a k ľuďom priateľské zvieratá.

K našim koňom sme postupne pribrali aj kone našich kamarátov a tak sa zrodila myšlienka poskytnúť možnosť ustajnenia koní aj pre iných záujemcov pokiaľ zdieľajú našu filozofiu prístupu ku koňom. Koniareň je určená najmä pre tých, ktorí preferujú  rekreačné jazdenie. Nie sme športovou stajňou, čo však neznamená, že naši jazdci nemôžu mať športové ambície.

foto Vlado Majcher st.

Stajňa sa nachádza v areáli bývalého Poľnohospodárskeho družstva v dedine Častá, preslávenej hradom Červený Kameň. Ide o turisticky veľmi atraktívne prostredie, na úpätí Malých Karpát, iba necelých 40 km od Bratislavy, či 20 km od Trnavy. Pôvodne zdevastovaný priestor sme skultivovali a vytvorili prostredie, v ktorom sa cítia dobre ľudia aj zvieratá:

Komentáre

2 thoughts on “Kto sme

  1. Nooo prenádherná premena. Asi vás aj navštívim, napriek tomu, že som sa 35 rokov koňa bál.

    Posted by Peter Kubovich | 23 júla, 2014, 9:41 am

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: